يکشنبه ١٠ مهر ١٤٠١ -
صفحه اصلی
تماس با ما
sitemap
»
دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]

درباره هیئت ممیزه

ارتقاء اعضاء هیئت علمی یکی از مأموریت­های دانشگاه است، که می­تواند بر مبنای ارزیابی فعالیت اعضاء هیئت علمی در زمینه­ های آموزشی، پژوهشی و اجرایی محقق گردد. این امر نه تنها سبب ارتقای رتبه آموزشی هیئت علمی گردیده، بلکه این ارتقاء بایستی به نوعی در رشد فعالیت­های آموزشی و پژوهشی وی بعنوان عضوی از فرآیند آموزشی در خانواده دانشگاه و همچنین اعتلاء و ارتقاء محیط آموزشی در دانشگاه اثرگذار باشد. بدین منظور جهت رسیدگی و اظهار نظر نسبت به ارتقاء اعضاء هیئت علمی به مراتب استادیاری، دانشیاری و استادی و ارزیابی کیفیت انجام وظایف آموزشی و پژوهشی اعضاء هیئت علمی و همچنین رسیدگی به سایر مواردی که در آئین ­نامه استخدامی و جذب اعضاء هیئت علمی به آن اشاره شده است، هیأت ممیزه در هر یک از دانشگاه­های واجد شرائط تشکیل میگردد.
آخرين نسخه آيین نامه ارتقاء مرتبه اعضاي محترم هيأت علمي و جداول ارتقا كه از مهر ماه سال 1391 لازم الاجراست، برای بهره برداری اعضای محترم هیأت علمی در همين سايت قرار داده شده است.
آيين نامه ارتقاء مرتبه اعضاي هيات علمي آموزشي دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتی ودرمانی رفسنجان به استناد آئین نامه ارتقاء در4حوزه زير قابل ارزيابي مي باشد:
ماده يك: ارزيابي فعاليت هاي فرهنگي ـ تربيتي ـ اجتماعي
ماده دو: بررسي فعاليت هاي آموزشي
ماده سه: بررسي فعاليت هاي پژوهشي ـ فن آوري
ماده چهار: ارزيابي فعاليت هاي علمي ـ اجرايي
در خصوص نحوه اجرا و چگونگی تنظیم پرونده هاي ارتقاء، موارد زیر را به آگاهی میرساند:
1ـ مطابق آئین نامه ارتقاء مرتبه اعضای هیأت علمی، پرونده متقاضین ارتقاء پس از موافقت مديرگروه مربوطه، توسط كميته منتخب دانشکده بررسی وسپس به کمیته تخصصی ارتقاء هيأت علمي ارسال و تحويل داده مي شود. از كليه اعضای محترم هیأت علمی تقاضا مي شود که از ارسال مدارک به صورت غير حضوری و فاقد نامه رسمی مدير محترم گروه جداً خودداری نمایند.
2ـ پرونده تكميل شده متقاضي که توسط خود هیات علمی تکمیل میشود و به کارشناس کمیته منتخب واحد تحویل و ثبت مي گردد و پس از مطرح شدن در کمیته متخب که بازه زمانی 3 ماه می باشد، بررسی های نهایی انجام شده و چناچه پرونده قابل ارتقا باشد به معاونت آموزشی دانشگاه ارسال می گردد.(فرآیند مربوطه در سایت میباشد )
3ـ پس از بررسي هاي اوليه توسط كارشناس ارتقاء و تأييد معاون محترم آموزشی و كسب امتيازات لازم اعم از (كيفيت ارزشيابي، بندشرطي مقالات، ماده پژوهشي، ساعت كاركرد، ترفيع سه سال اخير) پرونده ها به ترتیب نوبت در کمیسیون تخصصی دانشگاه بررسی می شود. بازه زمانی از زمان تحویل به کارشناس ممیزه تا برگزاری جلسه ممیزه 3 ماه می باشد.چنانچه پرونده ای نقصی داشته باشد 3 ماه دیگر نیز در ممیزه مورد بررسی قرار می گیرد.(فرآیند مربوطه در سایت میباشد )
5ـ فرم ها و کاربرگ هایی که با ساختاری غیر از ساختار شناسنامه علمی الگو تهیه و ارائه گردد، قابل ثبت در واحد ارتقاء و طرح و بررسي در كميته منتخب دانشکده، كميسيون های تخصصی و هيأت ممیزه نمی باشد.
6ـ فرم های تکمیل شده دستنویس و یا مخدوش (دارای خط خوردگی، لاک گرفتگی و...) فاقد اعتبار بوده لذا از پذیرش و طرح آن در کمیته منتخب دانشکده معذوريم.
7ـ مسئولیت تکمیل،تطبیق و تأیید مندرجات کلیه فرم ها حسب مورد بر عهده امضا کنندگان ذیل برگه ها میباشد.
8ـ ارائه كپي مستندات مربوط به كليه فعاليت ها (اعم از full text مقالات فارسي و انگليسي، كليه مستندات فرهنگي، آموزشي و اجرايي و ...) و ارائه اصل مستندات مربوط به كتب (اعم از تأليف، ترجمه و ...) الزامی می باشد.
9ـ ارائه كپي شناسنامه، كپي كارت ملي و يك قطعه عكس جهت كميته فرهنگي الزامي است.

دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
home | site map